sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA - 840 810 810

Zavřít X

Jak pěstovat meduňku lékařskou?

3.5.2017

Jedna z oblíbených bylinek, která nesmí chybět ve fóliovníku, je meduňka lékařská. 
 

Meduňka lékařská

Meduňka lékařská Mellisa officinalis L. je oblíbená bylinka. Znát ji můžete také pod názvy melisa nebo medunice. Pochází ze Středomoří a Malé Asie. Meduňku můžete pěstovat i ve fóliovníku. Ve volné přírodě se nachází jen vzácně. Má příjemnou vůni a poznáte ji podle čtyřstranné lodyhy a špičatých listů. 
 
Tip: Pěstování rajčat ve fóliovníku
 

Pěstování meduňky

Váš foliovník může být zdrojem mnoha oblíbených bylinek. Semena meduňky vysaďte teď na jaře. Po třech týdnech se dočkáte klíčků a klíčící rostlinky můžete přesadit do záhonu nebo nechat ve foliovníku. Meduňka se rozrůstá rychle, nemusíte tak vysazovat velké množství rostlin. Spolu s meduňkou můžete pěstovat i další bylinky, například třezalku, kostival, měsíček lékařský. 
 

Sběr meduňky

Listy a nať meduňky lékařské ve foliovníku sklízíme v červnu a červenci. V případě, že nasbíráte listy dříve, než začne kvést, zachováte její citronovou vůni. Sušte ji rychle a uchovávejte v temných nádobách nebo plátěných pytlích na bylinky. Meduňku si můžete nasušit přirozeně i v sušičce. 
 

Použití meduňky v medicíně

Meduňka lékařská pomáhá zklidnit trávicí trakt, příznivě ovlivňuje nervový systém a také pomáhá snížit tlak a zmírnit tep. Meduňka je oblíbená jako čaj pro lepší spaní. Čaj je možné připravit louhováním ze sušeného i čerstvého listu. Pomůže vám také při nadýmání a také při nespavosti a migréně. Meduňku lze kombinovat s dalšími bylinkami, ze kterých si namícháte chutný čaj. Meduňka má velmi uklidňující účinky a jakmile ji jednou ochutnáte, nemůžete bez ní být. Má vynikající chuť. 
 

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.

Doporučujeme: l  Betonové garáže One Trade l Dřevěné přístřešky l Levné pergoly l Skleníky z polykarbonátu l Zahradní domky l Dřevěné altány l Pergoly l Přístřešky


2014 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l HOBBYTEC.CZ